WEGE POZNAŃ CZ. 1

Geranium Vege Kuchnia

   Już od kilkunastu dobrych lat jestem wegetarianką (wrodzony mięsowstręt) dlatego przed każdą wakacyjną podróżą poszukuję wytrwale miejsc gdzie można zjeść pyszny, wegański posiłek. 

 Celowo piszę wegański, a nie bezmięsny, bo ten drugi może oznaczać zupkę na kościach, ale warzywną bo nic w niej nie pływa😂.

Jakiś czas temu na stronach Jadłonomii znalazłam fajny wege przewodnik po różnych miastach w Polsce i na świecie. Nie ma w nim jednak Poznania więc postanowiłam sama stworzyć lokalną wege mapę.

Dziś odcinek 1 Wege Poznania przed Wami ↘️

GERANIUM WEGE KUCHNIA

                  

Geranium mieści się w Poznaniu przy ul. Romka Strzałkowskiego 15. Jest jedną z najlepszych WEGE restauracji w mieście.

Zostało założone w sierpniu 2015 r przez Hannę Staszak i Pawła Łukowskiego.

To niezwykle klimatyczne i zielone miejsce gdzie czas płynie inaczej. Wszystkie wegańskie i wegetariańskie dania i desery są przygotowywane z niezwykłą starannością i dbałością o kubki smakowe klientów. Każda potrawa jest przepięknie udekorowana także  można jeść wzrokiem.

Menu jest sezonowe z wykorzystaniem produktów od lokalnych dostawców. Są też stałe pozycje w karcie. Nasze ulubione dania to MICHA DOBROCI w dwóch rozmiarach na mały i duży głód, PAD THAI w wersji z jajkiem lub tofu i ORKISZOWE PLACKI z jabłkam, śmietanką kokosową i pudrem z ksylitolu. Te ostatnie latem w wersji z jagodami smakowały po prostu niezwykle.

https://www.facebook.com/geraniumvege/

MICHA DOBROCI
PAD THAI
PLACKI ORKISZOWE

A teraz pożeramy wzrokiem🤪😋

1 thought on “WEGE POZNAŃ CZ. 1”

  1. Pingback: 🌱 O WEGE DIECIE Z OKAZJI VEGANUARY - MashaMaBLOG

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *