DLACZEGO WŁAŚNIE MASAŻ TWARZY?

POD SKÓRĄ TWARZY ZNAJDUJE SIĘ OKOŁO 60 MIĘŚNI,  KOLEJNE 80 NA SZYI I DEKOLCIE WRAZ Z NACZYNIAMI ŻYLNYMI, TĘTNICZYMI, LIMFATYCZNYMI, NERWAMI I KOŚĆMI CZASZKI. NA WSZYSTKIE TE STRUKTURY WPŁYWA GŁĘBOKI MASAŻ TWARZY.

kobieta w trakcie masażu twarzy

Pozwala on na zwolnienie napięć, a co za tym idzie lepsze odżywienie, dotlenienie mięśni, tkanek i komórek skóry, a także odprowadzenie toksyn i metabolitów do węzłów chłonnych.

Skóra jest jedynie zewnętrzną pokrywą naszej twarzy. Należy dbać o jej kondycję, prawidłowe nawilżenie i odżywienie poprzez stosowanie kosmetyków oraz zabiegów pielęgnacyjnych, jednak bez zadbania o mięśnie i inne struktury będące jej „rusztowaniem” nie jesteśmy w stanie wpłynąć w sposób znaczący i trwały na poprawę wyglądu.

Mięśnie mimiczne, inaczej niż inne mięśnie narządu ruchu, nie poruszają kośćmi. Większość z nich ma swój jeden przyczep na kości, a drugi na innym mięśniu. Docierają one do głębokich warstw skóry poruszając nią. Mięśnie te pozwalają na wyrażanie emocji. 

Z wiekiem niektóre z nich stają się nadmiernie napięte, pozostają w przykurczu ciągnąc za sobą skórę. Tak właśnie tworzą się zmarszczki mimiczne. Nadmiernie napięte mięśnie utrudniają pracę układu naczyniowego i chłonnego w obrębie twarzy. 

Blokują dopływ bogatej w tlen krwi tętniczej i odpływ krwi żylnej, a także przepływ limfy. Coraz częściej tworzą się obrzęki i zastoje.

Przykładem zmarszczek mimicznych będących wynikiem nadmiernego napięcia mięśni są:

  • poprzeczne zmarszczki na czole
  • tzw. lwia zmarszczka
  • pionowe zmarszczki nad ustami

JAK MASAŻ WPŁYWA NA SKÓRĘ?

  • na poziomie naskórka- przyspiesza proces rogowacenia i usunięcia złuszczonej skóry, co wpływa bezpośrednio  otwarcie porów skóry, poprawiając jej sprężystość i elastyczność 
  • na poziomie skóry właściwej- poprawia krążenie w obrębie naczyń włosowatych, usprawnia procesy przemiany materii, przyspiesza obieg krwi, dostarcza tkankom substancji odżywczych i znacząco poprawia koloryt skóry
  • na poziomie tkanki podskórnej- poprawia elastyczność, przyspiesza regenerację, pobudza fibroblasty odpowiedzialne za produkcję kolagenu.

WPŁYW MASAŻU NA MIĘŚNIE

Pod wpływem masażu wzrasta temperatura w mięśniach, co daje ich lepsze ukrwienie i rozluźnienie nadmiernie napiętych mięśni, rozszerzają się naczynia krwionośne, wzrasta utlenienie, poprawia się elastyczność i sprężystość włókien mięśniowych.

MASAŻ A „ RUSZTOWANIE SKÓRY”

Odżywia i poprawia ukrwienie kości, usprawnia przyswajanie fosforu i wapnia. Działa prewencyjnie na zmiany pojawiające się wraz z upływem czasu w obrębie twarzoczaszki. Wzmacnia „rusztowanie” dla skóry twarzy.

głęboki masaż twarzy, kobieta

TWÓJ WYBÓR

Zawsze i przy każdej okazji podkreślam, że jestem zwolenniczką naturalnych ingerencji w urodę. Tylko zadbane, wymasowane i odżywione tkanki sprawią, że nasza twarz będzie wyglądać ( i tu moje ulubione sformułowanie) „młodo jak na swój wiek”. 

Nie powiem nie, kwasom, jodze lub gimnastyce twarzy, a nawet mezoterapii. Jednak punktem wyjściowym powinna być praca z tkankami, zdrowa, zbilansowana dieta, sen i aktywność fizyczna. O znaczeniu zdrowej diety nie tylko dla urody, pisałam tutaj:

https://mashamablog.pl/2020/11/17/nasza-odpornosc/

W mojej ocenie inwazyjne zabiegi z zakresu medycyny estetycznej mają tylko działanie „ maskujące” prawdziwe problemy naszej skóry. Co doskonale wpisuje się w obowiązujące trendy fast life… 

Piękno od ręki czy piękno w naszych rękach? Zdecydujcie sami…

Chcesz się przekonać o skuteczności masażu osobiście? Zapraszam do kontaktu:

https://www.instagram.com/mashastudio_masaz/

Lub

https://www.facebook.com/mashastudio.m.poznan/

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *